AstanaBuild 2019 fuarı 

  22 - 24 Mayıs 2019

    "Korme" Exhibition center Astana, KAZAKİSTAN

21. Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı

Sifexpo

AstanaBuild 2019 fuarı  
  22 - 24 Mayıs 2019

"Korme" Exhibition center Fuar alanı
  Astana, KAZAKİSTAN
 21. Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı 

* Ticari Bağlantılar için Stratejik ve Değerli Bir Platform !

Orta Asya’nın lider Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı AstanaBuild Kazakistan inşaat pazarına önemli bir geçit görevi görüyor.

* Ülkedeki Türk yatırımlarının toplam tutarı 1,8 milyar $ aşmış durumdadır.
Kazakistan, ülkemizin Orta Asya Türk Cumhuriyetleri içinde en fazla yatırımlarının bulunduğu ülkelerden biridir. Orta Asya Türk Cumhuriyetleri içinde hâlihazırda en elverişli iş ortamını sağlayan ülkedir. 

*  Türk müteahhitlik şirketleri de ülkede çok önemli projelere imza atmıştır.
Türk firmaları ülkede Astana Uluslararası Havaalanı, Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Konutu, Regent Ankara Otel, Okan Intercontinental Astana, Çocuk Rehabilitasyon Merkezi, Ulusal Müze, Devlet Konukevi, Ahmet Yesevi Üniversitesi, Astana İkiz Kuleler, GSM Telekomünikasyon altyapısı, Tengiz-Novorossiysk boru hattının Kazakistan bölümü gibi önemli projeleri tamamlamıştır. Bu projelerin yanı sıra çeşitli alışveriş merkezleri, otoyollar ve fabrika projeleri de tamamlanmıştır.

- Ülkemiz menşeli ürünlerin Kazak pazarında olumlu bir imajı bulunmaktadır. Türk malı ürünler kaliteli mallar olarak tanınmakta olup, orta ve üst-orta sınıfa hitap etmektedir. Türk ürünlerinin hâlihazırdaki olumlu imajının ülkede yürütülebilecek tanıtım faaliyetleri ile güçlendirilmesinde yarar görülmektedir. Bu bakımdan başta ihtisas fuarları olmak üzere ülkede düzenlenen fuarlara katılım önem taşımaktadır.
 
*   Ülke çapında devlet tarafından yürütülen Nurly Zhol inşaat programı sayesinde Kazakistan inşaat sektörü yakın zamanda 9 milyar dolarlık bir yatırım aldı.

*  Astana’da yapımına başlanan 1.5 milyar dolarlık Abu Dhabi Plaza projesi gibi projeler de ülkenin inşaat sektöründeki büyümesine işaret ediyor.

- Son 3 yıl içerisinde, Kazakistan’da, yani ev inşaatlarında metreküp cinsinden%40 artış görüldü. Bu oranın daha da artacağı açıktır. İlk olarak, sürekli artan Kazakistan nüfusu gayrimenkul ihtiyacının devam etmesini sağlayacaktır.

İkinci olarak, gayrimenkul talebi, Nurly Zhe rDevlet Programı'nın devreye sokulması ile büyük oranda artmıştır; program kapsamında müteahhitlere ve yeni ev satın almayı düşünenlere devlet yardımı sağlanmaktadır.Bu program 15 yıl boyuncadevam edecektir. 2020 yılına kadar, yeni satın alınan evlerin sayısının 1,5 katına çıkması ve 17 milyon metrekareye ulaşması beklenmektedir.

- AstanaBuild Fuarı, Kazakistan pazarına giriş, mevcut müşterilerle bir araya gelmek ve yeni müşteriler kazanmak için çok stratejik ve değerli bir fuardır.

- AstanaBuild fuarı, 2018 Yılında 14 Farklı ülkeden 105 Katılımcı Firma ile 2.500 kayıtlı profesyonel ziyaretçiyi ağırlamıştır. 2018 İSTATİSTİKLERİ

105 Katılımcı Firma ( 14 Farklı Ülkeden )
• 65 Yabancı Katılımcı Firma
• 40 Yerli Katılımcı Firma 
14 Farklı Ülkeden Katılımcı
2.562 Ticari Ziyaretçi

Fuarda Sergilenecek Ana Ürün Grupları

- Yapı Malzemeleri
- Çatı Sistemleri
- Yalıtım
- Pencere Sistemleri
- Metal konstrüksiyon
- Dekorasyon Malzemeleri
- Boya ve kaplamalar
- Peyzaj mimarisi ve tasarımı
- İş makineleri ve Ekipmanları
- Alternatif enerji kaynakları
- Prefabrike binalar ve ahşap inşaat 

Katılım Ücretleri

Ekipmansız stant tercihinde hiç bir donanım bulunmamaktadır. Kendi özel standını kuracak firmalar için sunulan boş alandır. Standın genel konstrüksiyonu, bölme panelleri, aydınlatması, zemin kaplaması ve dekorasyonu katılımcıya aittir.

Halı, Yan ve arka paneller, Zemin Halısı, Firma alınlık yazısı, 1 masa, 2 sandalye, çöp sepeti, genel koridor temizliği, genel güvenlik hizmetlerini kapsar.

Her katılımcı tarafından ödenmesi zorunludur. Yönetim, Fuar rehberinde yer alma, fuarın resmi web sitesinde listelenme, Davetiye ve Yaka Kartları 

İki Cephesi Açık (Köşe) standlar için %10
Üç Cephesi Açık (Yarımada) standlar için %15
Dört Cephesi Açık (Ada) standlar için %20 oranında stand m² ücretine ilave edilir.

Standart Stand

AstanaBuild 2019 fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı Devlet Desteği Kapsamındadır.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ’i uyarınca Devlet desteği kapsamındadır.

 Expo Centre «Korme» Fuar Alanı: 

Taksi ile ulaşım: Astana, 3, Dostyk Av. Kazakistan

AstanaBuild Fuarı Korme fuar alanında düzenlenmektedir.

Fuar Tarihleri
22 Mayıs     11:00 – 18:00
23 Mayıs     10:00 – 18:00
24 Mayıs     10:00 – 16:00 

İRTİBAT FORMU

AstanaBuild fuarı katılım ve fuarla ilgili her konuda bize danışabilirsiniz. Size en kısa sürede cevap vermekten memnuniyet duyarız.

E-Bülten Aboneliği

Fuar ve diğer haberlerini erkenden öğrenmek için ebültenimize kayıt olun!